Dotace MŠMT 2017

00001

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy poskytlo naší T. J. Sokol Jičín dotaci  ve výši 106.000 Kč ze státního rozpočtu České republiky na rok 2017 v dotačním programu VIII – Organizace sportu ve sportovních klubech a tělovýchovných jednotách v rámci Státní podpory sportu dětí a mládeže.

Projekt „Aerobik – nácvik sestav a účast na republikových soutěžích“ Ev.č.: SPORT-VIII-3771/2017 byl již realizován účastí čtyř týmů na 8 republikových soutěžích od března do května 2017 – Bohemia aerobic tour v Nymburce, v Jičíně, v Kutné Hoře, v Hradci Králové, v Náchodě a finále opět v Jičíně, dále Perníková kopretina v Pardubicích a Aerobic cup na Sokole Královské Vinohrady. Všude vybojovaly cenné medaile! Splnění projektu však předcházela náročná příprava oddílu aerobiku již v loňském roce počínaje červencem 2016 (příprava hudby a choreografie, letní soustředění závodnic, tréninky od září minimálně 2x týdně po 1,5 hodiny, návrh a realizace dresů, organizace účasti na soutěžích, organizace dopravy závodnic a stepů na soutěže,..). Dotace mohla být čerpána na náklady projektu vzniklé až v roce 2017. V souvislosti s tím bylo do projektu zahrnuto pravidelné cvičení dětí minimálně 1x týdně v sokolovně, což umožňuje výběr dalších talentovaných dětí pro aerobik.

3 stepové týmy aerobiku: „Pirátky“ 9-10 let, „Fight“ 11-12 let, „Paso doble“ 15-16 let