Menu Zavřeno

JARNÍ BĚH LIPOVOU ALEJÍ 13. DUBNA 2019

Zájem běžců byl letos rekordní! V dětských kategoriích (trasy 400 až 800 metrů) dokončilo závod celkem 72 účastníků, v hlavní kategorii (o délce 5,9 km) 66 sportovců. Mezi dětmi měl na rekordní účasti lví podíl atletický oddíl AC TJ Jičín. Většina běžeckého potěru totiž běžela v jeho barvách a mladí atleti si také odnesli většinu medailí.

Vítězi a vítězkami se stali v kategorii do devíti let Tereza Zichová a Matěj Havelka, v kategorii do jedenácti let Agáta Andrlová a Jáchym Bohuňovský, mezi třináctiletými Aneta Rajmová a Adam Šulc (Dětské centrum Ostroměř) a v kategorii do patnácti let Veronika Suchardová a Tomáš Jehlička (TJ LIAZ Jablonec).

I kategorie dospělých doznala letos jedné změny, pořadatelé totiž přidali kategorii Ženy II, tedy žen narozených v roce 1979 a dříve. A byly to právě ženy, které se nejvíce činily. Nový traťový rekord zaběhla vítězka Gabriela Veigertová, když časem 22:42 vymazala předchozí maximum Radky Hanzlové o 19 sekund. Druhá doběhla Jana Lenčová (23:47) a třetí Jana Václavíková (23:54). O výtečné časy se postaraly také závodnice ve starší ženské kategorii. Vítězkou a novou rekordmankou trati se stala Dagmar Kynčlová (23:24), když o pár sekund odolala nátlaku dotírající Dagmar Rychnovské (23:27), jako třetí dokončila závod Madla Ticháčková (25:55).

Závod mužů ovládl velezkušený Luba Pokorný z kategorie Muži II, když cílovou pásku proťal v čase 19:38. Na druhém místě skončil František Vagenknecht (20:10) a třetí Tomáš Veber (21:16). V kategorii mužů do čtyřiceti let zvítězil Jan Mrázek (19:51) před Vítem Doležalem (20:15) a Martinem Slaninou (20:21).

Kompletní výsledky všech proběhlých ročníků, fotogalerii a další informace o závodě naleznete na webových stránkách jbla.webnode.cz