SLETOVÁ ŠTAFETA 2017 DORAZILA DO JIČÍNA

V sobotu 23. 9. 2017  v 16 hodin dorazil před budovu sokolovny na Husově ulici štafetový kolík z Valdic. Před sídlem Tělocvičné jednoty Sokola Jičín a současně i  Župy Jičínské-Bergrovy byla na štafetový kolík přidána stuha jak Župy, tak  i Tělocvičné jednoty. Celou dobu lilo jako z konve, proto vystoupení aerobiček proběhlo přímo v tělocvičně sokolovny. Se štafetou běželi gymnasté směrem na Letnou, odkud pokračovala do Sobotky.

Pár slov pro ty, kteří o Sletové štafetě dosud neslyšeli:

Poprvé to bylo v roce 1919 a pak ještě třikrát, kdy uskutečnili naši sokolští předkové tzv. předsletový Rozestavný běh. Z okrajových oblastí země směrem do Prahy nesli běžci ze sokolských  žup pozdravy a poselství, že zase bude slet. Byly to akce  stále velkolepější.

I v obnoveném Sokole proběhly republikou dvě podobné štafety – poslední v roce 2011, před XV. Všesokolským sletem. Po 15ti trasách s celkovou délkou přes 4000 km se pohybovalo několik tisíc sokolů-kurýrů, na 166 místech se konaly nejrůznější doprovodné programy pro veřejnost, Sokol byl opravdu vidět. I letos půjde o totéž: Ukázat světu i sobě navzájem, že Sokol stále žije!

Za výbor Sokola – Jitka Lešáková, náčelnice