Menu Zavřeno

Zahájení nácviku na XVII. Všesokolský slet 2024, Sletová štafeta

Sletová štafeta Sokolské župy Jičínské–Bergrovy

 Datum čas: čtvrtek 28. 9. 2023, začátek  15.00 hod. – 15.30 hod.

Místo konání: Valdštejnská lodžie – Libosad

 Průběh akce:

Paprskovité sbíhání štafet z jednot k Valdštejnské lodžii v Libosadě, kde  bude připraven banner a sokolské  vlajky. Mezi 15.00 hod. – 15.30 hod.  přibíhají jednoty, které nacvičují na slet – T.J. Sokol Valdice, Nová Paka, Dolní Kalná, Sobotka, Ostroměř, Železnice, Hořice a Jičín. Každá T.J. má v ruce štafetový kolík se stuhami, případně sletové poselství v tubusu kolíku.

Jednoty, které přiběhnou, obdrží GPS souřadnice a vydávají se hledat sokolské kešky v areálu lodžie a v dolní části parku Libosadu.  Po vyhledání sokolské kešky (překvapení) se T.J. vrací k hlavnímu stanovišti.

Následně budou jednoty vyzvány k slavnostnímu připnutí stuh na župní štafetový kolík a případnému vložení sletového poselství do tubusu.  Ze sídla župy poputuje župní kolík přes Ostroměř do krajského města  Hradce Králové, kde budou stuhy jednot a župy včetně poselství připnuty na krajský sletový kolík. Slavnostní připnutí stuh z krajských kolíků v Tyršově domě proběhne dne 1. 10. 2023.

Vítáni jsou i diváci!

NEJMLADŠÍ ŽACTVO:
Doplňujeme oddíl všestrannosti mladšího žactva tj. děti od 1. do 5. ročníku. V letošním školním roce 2023-24 budeme nacvičovat
skladbu s názvem Sokolhraní. Naším cílem je představit cvičení na okresním, krajském i celostátním všesokolském sletu.
Zájemci se mohou přihlásit do oddílu u cvičitelky Lenky Dědečkové ve dnech cvičení každou středu od 16 hodin v tělocvičně.
Při zájmu volejte na tel. číslo 606534308 nebo pište na e-mailovou adresu lencaded@seznam.cz.
Rodiče i děti jsou zváni na naše společné cvičení, které začíná po pohádkovém festivalu. 

Těšíme se na Vás. Lenka Dědečková